استفاده از خدمات ارائه شده توسط بیمه اَپ منوط به تابعیت از قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین داخلی این شرکت میباشد. قوانین داخلی گروه خدمات بیمه ای بیمه اَپ با شرح زیر است:

قوانین و مقررات بیمه اَپ

بدینوسیله قوانین و مقررات قابل اعمال در وبسایت بیمه اَپ bimehap جهت استحضار کاربران و مشتریان فهیم به نمایش گذاشته می شود ، لیکن سامانه استعلام ، بررسی و صدور آنلاین بیمه که همان با نام و برند تجاری بیمه اَپ در دسترس همگان است متعهد میگردد چنانچه تغییرات در روند عملیات کارکرد و سیاست های سایت صورت پذیرد از اینجا در اختیار کاربران قرار دهد . لذا از تمامی سروران ارجمند( کاربران گرامی ) خواهشمند است هرچند وقت یکبار نسبت به مطالعه دقیق این صفحه اهتمام ورزیده تا اطلاع دقیق تر و به روزی را از تغییرات احتمالی کسب نمایند . بدیهی است بیمه اَپ هم طی پیام جداگانه ای گزارش تغییر در قوانین و مقررات سایت را به اطلاع کاربران گرام خواهد رساند . شایان ذکر است همانطور که گفته شد دسترسی به قوانین مذکور همیشه از طریق لینک http://bimehap.com امکان پذیر خواهد بود .

ضمنا برای آشنایی شما عزیزان واژه های آمده در محیط سایت بیمه اَپ و یا دامنه های کاربری در ذیل به تشریح بیان شده است :

الف : مشتری ، کاربر ، بیمه گذار و خریدار همه به کسانی اطلاق می گردد که با ورود به وب سایت بیمه اَپ مشخصات بیمه نامه ی مورد نظر خود را وارد کرده و به صورت آنلاین اقدام به درج سفارش آنلاین بیمه نامه مورد نظر می نماید . در واقع بيمه گذار به طور کلی شخص حقيقی يا حقوقي است كه مشخصات وي در بيمه نامه ذكر مي گردد و پرداخت حق بيمه را تعهد و پرداخت مي نمايد .

ب : بازاریاب بیمه آنلاین به کسانی ابلاغ میگردد که با ورود به ,وب سایت بیمه اَپ و دامنه کاربری خود مشخصات بیمه نامه ی مورد نظر خود را وارد کرده و بصورت آنلاین اقدام به درج سفارش آنلاین بیمه نامه مورد نظر می نماید . در واقع بازاریاب مذکور به طور کلی شخص حقیقی یا حقوقی است که متعهد میگردد مشخصات صحیح بیمه گذار را در استعلام بیمه نامه آنلاین درج و حق بیمه را بصورت آنلاین پرداخت نماید . لازم بذکر است چنانچه در پلان های رتبه دار بازاریاب قرار گیرد می تواند از بعضی از شرایط پرداخت مدت دار حق بیمه استفاده کرده که باید حتما ملاحظات آن را رعایت نماید.

پ : بيمه گر به شركت بيمه اي گفته می شود که دارای مجوز رسمی از بیمه ی مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه ی خدمات و محصولات بیمه ای می باشدو مشخصات آن در بيمه نامه قـيد شده و جبـران خسارات و پرداخت غرامات جانی و مالی و … ناشي از حوادث احتمالي طبق شرايط مقــرر در بيمه نامه را به عهده مي گيرد.

ت : بيمه شده شئ يا شخص و یا موضوعی است كه احتمال تحقق خطر يا خطرات مشمول بيمه نامه ، براي آن موجبات انعقاد بيمه نامه را فراهم مي گرداند .

ث : بیمه نامه به هرگونه خدمتی اعم از بیمه نامه آنلاین و یا بیمه نامه حضوری ، مشاوره و… اطلاق می شود که از طرف بیمه اَپ به کاربر ارائه میگردد و در ازای آن حق السعی دریافت می شود .

ج : محصولاتی که در بیمه اَپ به فروش می رسند ، منحصر به بیمه نامه های مختلف هستند و در این درگاه کالاهای فیزیکی به فروش نمی رسد . بنابراین هر بیمه نامه که از این وبسایت خریداری می گردد تابع شرایط عمومی و اختصاصی آن بیمه نامه است که توسط شرکت بیمه ی صادرکننده تهیه و به تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران رسیده است .

چ :ارسال سفارش:روز کاری به معنی شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ٨ تا ١٦ و پنج شنبه از ساعت ٨ تا ١٢ به استثنای تعطیلات رسمی در جمهوری اسلامی ایران می‌باشد کلیه سفارشات و درخواست های کاربران در طول اولین روز کاری پس از تعطیلات بررسی و در دست اقدام قرار می‌گیرند. کاربران می‌توانند در تمامی ساعات شبانه روز در هفته و به صورت ۲۴ ساعته اقدام به ارسال درخواست نمایند

ح : زمان صدور بیمه‌نامه:تمام درخواستهای خرید بیمه که در ساعات اداری به بیمه اَپ ارسال شوند طی همان روز و چنانچه درخواستی خارج از ساعات اداری به بیمه اَپارسال شود، در اولین روز کاری بعد از ثبت درخواست در دست اقدام قرار می گیرد. بیمه اَپ تمام تلاش خود را خواهد نمود تا بیمه‌ها با محدودیت زمانی را در اولویت قرار داده و در زمان کوتاه‌تری پیگیری نماید.

چنانچه درخواست مشتری به هر عنوان امکان عملی شدن را نداشته باشد، بیمه اَپ  ملزم بوده در اولین فرصت ممکن کاربر را مطلع سازد و نسبت به عودت وجه پرداختی کاربر اقدام ‌نماید.

  • کاربر موظف است در هنگام ثبت درخواست خرید با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه‌نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه‌نامهجدید را به دقت وارد نماید و در هنگام تحویل بیمه‌نامه جدید نسبت به تحویل بیمه‌نامه قبلی اقدام نماید. چنانچه اطلاعات ارسالی توسط کاربر دارای هر گونه ایرادی باشد یا در هنگام تحویل بیمه‌نامه جدید، بیمه‌نامه قبلی تحویل نگردد، درخواست خرید کاربر غیر معتبر بوده و بیمه اَپ حق پیگیری جهت جبران ضرر و زیان احتمالی را برای خود محفوظ می‌داند. بدیهی است، در صورت نبود شرایط ذکر شده، بیمه‌نامه تحویل داده نمی‌شود.

  • کاربران می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نمایند و در این صورت تحویل گیرنده هنگام دریافت می‌بایست کارت شناسایی ارائه نماید.

  • تمامی بیمه نامه های صادر شده در بیمه اَپ ، کاملاً مطابق با درخواست مشتری صادر می شود. تمام مواردی که مشتری در هنگام خرید در سیستم های بیمه اَپ، اعم از وبسایت و اپلیکیشن وارد می نماید، از جمله سابقه ی عدم خسارت، سطح پوشش های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش های جانبی تکمیلی بیمه نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی مشتری تلقی شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب های انجام شده بر عهده ی مشتری می باشد.

  • کاربر موظف است جهت نهایی نمودن سفارش، مبلغ بیمه‌نامه شخص ثالث را از طریق درگاه پرداخت درون سایت bimehap.com به صورت آنلاین پرداخت نماید. چنانچه امکان پرداخت پس از بازدید وجود داشته باشد، در هنگام ثبت درخواست به اطلاع مشتری می‌رسد و در این صورت نهایی نمودن درخواست منوط به پرداخت آنلاین نمی‌باشد.

  • تحویل سفارش در مکان‌هایی که دارای آدرس قابل استناد نمی‌باشد، همانند اماکن عمومی، امکان پذیر نخواهد بود. به استثناء افرادی که به صورت ثابت در آن محل مشغول فعالیت رسمی باشند. (به عنوان مثال کارکنان فرودگاه‌ها)

خ: پس از ثبت هر خرید از بیمه اَپ و تایید و پرداخت ان توسط درگاه پرداخت آنلاین ، خرید وی قطعی تلقی شده و امکان لغو آن وجود ندارد . ضمنا پس از قطعی شدن پرداخت پیامک و ایمیل جهت اطلاع خریدار و بازار یاب جهت پیگیری های بعدی اعلام میگردد .

د : بیمه اَپ یک سامانه آنلاین برای استعلام و صدور انواع بیمه نامه و خدمات بیمه ای است . لیکن مسئولیت ثبت و ارسال صحیح برای صدور بیمه نامه بر عهده کاربران و بازاریابان می باشد ، پس هرگونه اشتباه فرد مذکور در ورود اطلاعات که باعث اشتباه و خسارت شود مستقیما به عهده ایشان است ، بدیهی است چنانچه اشتباه از طریق عوامل بیمه اَپ حادث شده باشد ، بیمه اَپ مسئولیت خسارت مذکور را متقبل خواهد شد . ضمنا بیمه گذار باید حداکثر تا 48 ساعت پس از دریافت بیمه نامه ، انرا کاملا خوانده و از صحیح بودن آن اطمینان حاصل نماید ، در صورت بروز هر گونه مشکل یا از طریق تیکت در قسمت ثبت شکایات و یا مستقیما از طریق تلفن ، مراتب را به اطلاع بیمه اَپ  برساند بدیهی است پس از این زمان (48ساعت) هیچگونه شکایت و مشکلی مسموع نخواهد بود . وخسارات بعدی متوجه بیمه گذار و یا بازاریاب می باشد .

ذ : از آنجایی که کلیه پیامک های ارسالی به عنوان سند غیر قابل انکار تلقی میگردد ، لذا بیمه اَپ شماره 09170431514 را اختصاصا جهت هرگونه دریافت و ارسال پیامک به مشتریان خود اعلام نموده و کلیه پیامک های ارسالی خارج از این شماره متعلق به بیمه اَپنخواهد بود و هیچگونه مسئولیتی را متوجه بیمه اَپنخواهد ساخت .

ر : بیمه اَپ شماره 07138311531 که شامل خطوط روتاری است و همچنین ایمیل info@bimehap.com را برای ارتباط مشتریان با بیمه اَپ در نظر گرفته است لذا خواهشمند است کلیه سروارن و کاربران عزیز از این دو درگاه جهت ارتباط با بیمه اَپ استفاده نمایند .

ز : بیمه اَپ در راستای اهداف عالیه خود و ارائه خدمات بهتر و مستمر کلیه مشخصات کاربران و بازاریابان از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و تلفن ثابت، آدرس، مشخصات خودرو و… در پایگاه های داده ی بیمه اَپ ثبت و نگهداری خواهد نمود ، بدیهی است بیمه اَپ  به اطلاعات خصوصی کاربران احترام گذاشته و از آن محافظت کرده و متعهد می‏‌شود تا حدود دستور مقامات قضایی از حریم شخصی کاربرانش دفاع کند . همچنین بیمه اَپ متعهد میگردد در صورت درخواست کاربر، بدون قید و شرط از نگهداری اطلاعات وی خودداری کند .

س : بیمه اَپ در خبرنامه خود با ثبت و نگهداری ایمیل ها ، طرح های ویژه و تخفیف ها را اعلام خواهد نمود بدیهی است کابران میتوانند در ایمیلهای دریافتی اشتراک خود را ازخبرنامه حذف نمایند .

ش : کاربران گرامی میتوانند از طریق لینک اینجا مراحل صدور و تحویل بیمه نامه خود را پیگیری و در صورت بروز مشکل از طریق تیکت به بیمه اَپ اطلاع دهند .

ط: کلیه اصول ، رویه‏‌ها ، محتواهای تولیدی و خدمات ارائه شده در بیمه اَپ منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قانون تجارت ایران ، قانون تجارت الکترونیک ، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده ، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران میباشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

ظ : بیمه اَپ از کاربران خود می‌خواهد ، چنانچه قوانین فوق را قبول دارید نسبت به عضویت در سایت اقدام نمایید و چنانچه مایل به ادامه فعالیت نیستید درخواست توقیف شناسه کاربری خود را از طریق بخش تیکت ها اعلام کنید . چنانچه در رابطه با قوانین سایت سؤالی دارید از طریق بخش «ارتباط با ما» تماس بگیرید و یا با شماره تلفن 07138311531 ارتباط برقرارکنید ویا اینکه ازطریق آدرس موجود در تماس با ما با بیمه اَپمکاتبه نمایید .

برای بازگشت به اَپ دکمه بک ↵ گوشی را لمس کنید.